Alonissos – pláže, 2. časť

Alonissos – pláže, 2. časť – juhovýchod ostrova

Alonissos - pláže, 2. časť Pohľad na Chrissi Milia z cesty nadol.Chrissi Milia leží približne 5 km severne od Patitiri. Nad plážou je pomerne veľké parkovisko. Táto piesčitá pláž s pozvoľným vstupom do mora patrí k najkrajším na ostrove a zároveň k najnavštevovanejším. Pláž disponuje slnečníkmi, ležadlami a tavernou po pravej strane. Vhodná je aj pre rodiny s deťmi.

Milia Na Miliu sme sa boli pozrieť po západe slnka. Leží asi 4 km severovýchodne od Patitiri. Z hlavnej cesty k nej vedie úzka asfaltová cesta. Túto príjemnú kamienkovú pláž s pozvoľným vstupom do mora obklopuje voňavý píniový les. To, že voda je čistá a priezračná ani nemusím zdôrazňovať. Na pravej strane pláže stojí malá taverna resp. plážový bar so slnečníkmi a ležadlami. Kto vyhľadáva väčší pokoj, nájde ho na ľavej strane. Pláž je vhodná na šnorchlovanie.

Alonissos - pláže, 2. časť Spartines, pohľad z roku 2009Spartines Asi 2,2 km od Patitiri sa nachádzajú po sebe idúce pláže, na ktoré sme sa nedostali. Našla som foto z lodného výletu z roku 2009, o ktorom som sa zmienila v predošlom článku. Len pre úplnosť pridám, čo som sa dočítala na webe: pláže ležia pod pieskovcovými útesmi, ktoré odhaľujú geologický vývoj ostrova. Na niektoré sa dostanete pešo cez les strmým chodníkom a na niektoré iba loďou. Keďže sú izolované, treba si so sebou vziať vodu a niečo pod zub. Námaha vynaložená na cestu sa však vyplatí, pretože na pláži možno budete sami. 

Votsi Kamienková pláž v rovnomennej osade (čas na videu 2:20) a zátoke s malým prístavom asi 2 km od Patitiri. K pláži vedú kamenné schody. Krásne tyrkysové more a okolité taverny iste potešia náročnejších návštevníkov, ktorým neprekáža deliť sa o pláž s viacerými dovolenkármi. 

Alonissos - pláže, 2. časť Pláž RousoumiRousoumi Na túto organizovanú kamienkovú pláž asi 1 km od Patitiri sme neplánovali zájsť. Nepatrí k plážam, aké vyhľadávame. Zablúdili sme na ňu iba náhodou. Cestou z Patitiri sme zle odbočili a obrátiť auto sa nám podarilo až na nábreží. Oba pohľady na pláž sú z trajektu. Prvý pohľad, keď sme na ostrov prichádzali a druhý, keď sme ho opúšťali. 

Alonissos - pláže, 2. časť Pláž v Rousoumi

Alonissos - pláže, 2. časť, mestská pláž v PatitiriPatitiri

Mestská pláž v Patitiri nebýva opustená. More je tu pomerne čisté napriek tomu, že v blízkom prístave kotvia lode a člny. Pláž je kamienkovo-piesčitá, nad ňou stojí rad taverien a barov. Povyše pláže nájdete Historické a folklórne múzeum.

Alonissos - pláže, 2. časť Mestská pláž v Patitiri

Dokončenie v ďalšom článku spolu s mapou pláží na Alonissose.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.