Pláže Platia Ammos, Agia Pelagia, Kythira – 9. deň

Platia Ammos, KythiraPláž Platia Ammos leží na severovýchode Kythiry. Pozrieme sa aj o kúsok nižšie do Agia Pelagie.

Cestou zájdeme do pekárne v Potamose na koláče a praclíky. Čo keby nás na pláži náhodou prepadol hlad?

Pláž Platia Ammos 

Platia Ammos je pomerne dlhá pláž pokrytá pieskom, malými sivastými okruhliakmi a s pozvoľným vstupom do mora, ktoré je priezračné ako krištáľ. Na pláži nechýba ani malé murované WC s vodovodom. Čisté a udržované.

Plážovú pohodu si okrem nás užíva asi šesť ľudí, aj tí sú roztratení ďaleko od seba, takže každý má dopriate súkromie. O jednej popoludní teplota dosahuje 30 °C. Skladáme slnečník a odchádzame do Agia Pelagie. Zájdeme iba na koniec asfaltky po pláž Fyri Ammos. (Mimochodom, pláž rovnakého mena leží na juhovýchode Kythiry. Tá patrí k najkrajším na ostrove.) K ďalším plážam, Kalamitsi, Lorentzo LangadaKaki Langada vedie štrková cesta. K nim sa dostaneme po roku.

Siestujúci pes v Agia Pelagia, KythiraAgia Pelagia

Vrátime sa späť do Agia Pelagie. Mestská pláž je kamienkovo-piesčitá a organizovaná, takže pre nás nezaujímavá. Preto si namiesto plávania sadáme do kaviarni Sempreviva, popíjame čerstvú šťavu z pomarančov a pozorujeme dianie naokolo. Agia Pelagia je na Kythire najväčším turistickým strediskom. Nájdete tu najviac hotelov, štúdií a ďalších ubytovacích zariadení, taverien, kaviarní, minimarketov a obchodov so suvenírmi. Ani my neodoláme a urobíme menší nákup, ktorý sa skladá z tradičných magnetiek a drobnej bižutérie. Pred obchodom si odfotíme siestujúceho psíka a ideme do supermarketu po novú zásobu minerálok.

Most v KatouniVraciame sa okolo kamenného mosta, ktorý stojí pred Potamosom, obklopený eukalyptami. Podobá sa mostu v Katoumi, len je kratší, a teda logicky má menej oblúkov. Takisto pochádza z čias, keď mali ostrov v správe Angličania.

Po návrate do Diakofti a krátkej sieste sa vyberieme zaplávať si na našu obľúbenú časť pláže pod tamariškami. Ľudí je tu málo a zakrátko zisťujeme prečo. Kopec nad Diakofti už vrhá na pláž dlhý tieň, takže šanca vyhrievať sa na podvečernom slniečku je nulová. Nuž čo, veď aj zajtra je deň.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.