Skopelos – počasie

Počasie od júna do septembra býva zvyčajne suché a teplé. Nikto nikomu však na sto percent nezaručí, že počas dovolenky bude počasie stále krásne a nemenné.

Skopelos - počasie

Pekné počasie a trajekt, ktorý prichádza zo Skiathosu

To naše – boli sme na ostrove vždy v júni – sa nám predviedlo v rôznych náladách a odtieňoch. Aj keď zo dve rána vyzerali hrozivo, oblaky či búrka (jediná a krátka) sa rýchlo rozplynuli a bolo nádherne. Teploty dosahovali v priemere 28 °C. Pre nás priam ideálne počasie, na kúpanie aj na výlety, ba čo viac, v noci nebolo nutné zapínať klimatizáciu, takže sme sa mohli do sýtosti nadýchať nádherných vôní ostrova. 

Počasie na Skopelose - Trajekt z Alonissosu

Po búrke

Koncom septembra 2015 postihli Skopelos silné prívalové dažde a búrky. Záplavy spôsobili veľké škody. Boli zničené cesty, parkoviská aj pláže, narušené stavby, zničený majetok. Obyvateľov ostrova čakali ťažké časy, no mnohé škody dali rýchlo do poriadku, aby bola nasledujúca turistická sezóna pripravená. 

Skopelos – počasie – odkazy na predpovede počasia na internete

https://www.yr.no/sted/Hellas/Thessalia/N%C3%ADsos_Sk%C3%B3pelos/
http://www.accuweather.com/en/gr/skopelos/185387/weather-forecast/185387

Webkamery na Skopelose

http://www.skopelosweb.gr/webcam/
http://www.skopeloswebcam.com/

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.