Jarné obdobie v Grécku

Jarné obdobie v Grécku je ideálne, ak máte v pláne zájsť na zaujímavé miesta a chcete sa vyhnúť letným horúčavám. Možno sa pri šplhaní do kopcov spotíte ako v lete, ale všetko zvládnete rozhodne lepšie než pri viac ako tridsaťstupňových letných teplotách.

Jarné obdobie v Grécku

Keďže väčšinou jazdíme do Grécka v septembri, prevažná časť krajiny býva ošľahaná vetrom, spálená od slnka a teploty ešte vždy atakujú 30 až 38 °C. Na jar býva príjemných 20 až 26 °C, krajinu zahaľuje svieža zeleň a kvety všetkých možných farieb, odtieňov a vôní a to všetko podfarbuje vtáčí spev a bzukot včiel.

Jarné obdobie a príjemné teploty sme využili na túry a výlety, štveranie sa pomedzi skaly, návštevy jaskýň, starovekých divadiel, pevností, dedín a miest, a samozrejme, aj prechádzky po pláži. Pýtate sa, či sme sa odvážili zaplávať si v mori? Pravdaže, ale riskla to len polovica našej výpravy (teda manžel). Mne úplne stačilo čľapkať sa v mori po členky, malo 18 °C, čo je pre mňa málo 🙂

Často sme zastavili, keď nás niečo zaujalo na trase, a občas na mieste, kam nás zaviedla škodoradostná navigácia. Radi navštevujeme útulné pekárne a kaviarne s lákavými koláčmi a zákuskami a taverny, kde nás kuchár zavedie do kuchyne a ukáže nám, čo práve navaril.

Počas jarnej cesty sme prejazdili 5 097,1 kilometra a v aute sme v priebehu dvoch týždňov presedeli dokopy 77,37 hodiny. Poviem vám, tá cesta stála za to. Pohľad na jarnú krajinu, pestrofarebné kvety medzi starovekými ruinami bol úchvatný. Jar v Grécku je jednoducho nádherná a užili sme si ju dosýtosti.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.