Múzeá na ostrove Skopelos

Folklórne múzeum

Vchod do folklórneho múzea

MÚZEÁ
Folklórne múzeum v centre mesta  Skopelos sídli v budove z r. 1765, ktorú jej poslední majitelia venovali mestu. Je v nej zbierka nábytku, porcelánu z ciest, ukážky šatstva, miestnych remesiel, hrnčiarstva, obrazov, starých fotografií atď. Je tam veľmi milá sprievodkyňa a ponúka dokonca knižku o ostrove v češtine.

DSC_0637_K

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0376_KDruhé múzeum „Old mansion Vakratsa“, teda staré sídlo rodiny Vakratsasa takisto nachádza v obytnom dome z konca 18. storočia, ktorý patril rodine lekára. Ten po jeho smrti rodina takisto darovala mestu Skopelos. Človek si môže vytvoriť predstavu, ako vyzerajú ostatné domy v meste. Sprievodkyne však angličtinu veľmi neovládajú, no určite sa dohovoríte. Vstupné do múzeí je tri eurá.

Múzeum Pavlasa NirvanasaTretie múzeum – dom, v ktorom býval básnik a lekár Pavlos Nirvanas – zrekonštruovali z fondov EU, no ešte nebolo otvorené. http://wiki.phantis.com/index.php/Pavlos_Nirvanas  

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.