Fragmenty z Monemvasie, fotogaléria

Fragmenty z Monemvasie, obrázky, ktoré sme nafotili počas našej prechádzky úzkymi uličkami starého mestečka. A o ne sa dnes chceme podeliť s vami.

Fragmenty z Monemvasie

Začiatkom tohto leta sa nám podarilo odskočiť si na Peloponéz. Asi sa budem opakovať, ale túto časť Grécka sme si veľmi obľúbili. Na Peloponéze je stále čo objavovať, no okrem nových miest sa radi vraciame aj na známe miesta. Napríklad do Monemvasie. Tú sa snažíme vtesnať do nášho itinerára aspoň na malú chvíľku.

Tešíme sa z pozitívnych zmien, ktoré pri každej návšteve Monemvasie pozorujeme, či už sú to opravené fasády budov, nová dlažba alebo zrenovované kostoly. Cítime tajomnú atmosféru, ktorá z nej vyžaruje. A mimo sezónu vnímame zvláštny pokoj, ktorý v nej vládne.

Fragmenty z Monemvasie

Prechádzame tichými kamennými uličkami, podchodmi aj malými námestiami. Nazeráme do kostolíkov, ak sú otvorené. Občas natrafíme na prítulné mačky, ktoré nám robia spoločnosť.

Históriu Monemvasie som spomenula v starších článkoch. Tam nájdete aj obrázky horného mesta a ďalšie zábery na porovnanie toho, čo sa zmenilo alebo nie.
Palamidi Nafplio – Leonidio, Monemvasia, 4. deň a Monemvasia stratená v čase.

Uličky a zákutia Monemvasie sú úchvatné. Bez ohľadu na to, koľkokrát sme sa do nej v priebehu rokov vrátili, vždy nás očarila. Hoci aj drobnými detailmi. Je jedinečná a „dychberúca“. Vyvoláva nezabudnuteľný zážitok. Samozrejme, najlepšie je zažiť ju na vlastné oči, však?

Fragmenty z Monemvasie
Mapka Monemvasie

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.