Kamenné kruhy aloni a vinica medzi balvanmi

kamennéKamenné kruhy na Tinose. Hľadali sme ich už pri prvej návšteve ostrova. Bezvýsledne. Asi sme nemali dosť trpezlivosti, no tentoraz sme pevne rozhodnutí ten tajomný kamenný kruh nájsť. 


Kamenné kruhy – jeden z nich sme našli pod kláštorom Panagia Katapolianis nad starými mlynmi Myloi. To, načo slúžili tzv. aloni, sme vysvetlili v predchádzajúcom článku. Vyšlo najavo, že nešlo o nič záhadné ani mystické, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Míňame dedinu Falatados a pokračujeme po asfaltovej ceste, až kým nenájdeme tabuľu s obrázkom kamenného kruhu. Zaparkujeme auto a pešo pokračujeme po prašnej ceste. Podľa tabule je kruh vzdialený tisíc metrov. Kráčame hodnú chvíľu a stále nič. Nikde nikto. Len zvedavé stádo kôz a jeden pes, ktorý si nás nevšíma. Už sa chceme vrátiť, no vtom kruh zbadáme. Je za plotom. Škoda. Poviete si, nič zvláštne, ale ako cieľ výletu celkom fajn.

Tých kruhov, kde sa mlátilo obilie, sa zachovalo na Tinose viac. Ak niekedy na ostrov zájdete a budete sa chcieť ísť na ne pozrieť, ďalší z nich nájdete tesne pred Volaxom po pravej strane. Ten sme však objavili až doma. Na google mape 🙂 .

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.