Skopelos – počasie

Počasie od júna do septembra býva na Skopelose zvyčajne suché a teplé. Nikto nikomu však na sto percent nezaručí, že počas dovolenky bude počasie stále krásne a nemenné.

Skopelos - počasie

Skopelos – počasie modrá obloha, modré more a trajekt, ktorý prichádza zo Skiathosu

To naše – boli sme na ostrove vždy v júni – sa nám predviedlo v rôznych náladách a odtieňoch. Aj keď zo dve rána vyzerali hrozivo, oblaky či búrka (jediná a krátka) sa rýchlo rozplynuli a bolo nádherne. Teploty dosahovali v priemere 28 °C. Pre nás priam ideálne počasie, na kúpanie aj na výlety, ba čo viac, v noci nebolo nutné zapínať klimatizáciu, takže sme sa mohli do sýtosti nadýchať nádherných vôní ostrova. 

Počasie na Skopelose - Trajekt z Alonissosu

Po búrke

Koncom septembra 2015 postihli Skopelos silné prívalové dažde a búrky. Záplavy spôsobili veľké škody. Boli zničené cesty, parkoviská aj pláže, narušené stavby, zničený majetok. Obyvateľov ostrova čakali ťažké časy, no mnohé škody dali rýchlo do poriadku, aby bola nasledujúca turistická sezóna pripravená. 

Skopelos – počasie – odkazy na predpovede počasia na internete

Existuje množstvo odkazov na predpovede počasia, pridávam zopár: 

https://www.yr.no/sted/Hellas/Thessalia/N%C3%ADsos_Sk%C3%B3pelos/
https://www.weather-forecast.com/locations/Skopelos/forecasts/latest
https://www.windy.com/sk/-Webov%C3%A9-kamery/Gr%C3%A9cko/Thessaly-and-Central-Greece/Skopelos/Skopelos/webcams/1591536366?39.185,23.315,10

Webkamery na Skopelose

Dne najznámejšie webové stránky s webkamerou:

http://www.skopelosweb.gr/webcam/
http://www.skopeloswebcam.com/

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.