Kythira – výlety a turistika

LODNÉ VÝLETY NA OSTROV HYTRA

Kythira – výlety na ostrov Hytra - AvgoChytra, Hytra, doslova hrniec, alebo Avgo (vajce) je skalnatý ostrov, ktorý leží od Kapsali asi 20 minút plavby loďou. Najmä na jeseň sa nad ním vznáša oblak, ktorý zostáva na mieste aj niekoľko dní, čím pripomína parný hrniec. Vnútri nehostinného ostrova sa nachádza jaskyňa, ktorá láka turistov aj tulene. Oboje si užívajú plávanie a potápanie v priezračných vodách jaskyne.

Kythira – výlety na ostrov Hytra Kapitán lode so skleným dnom, ktorá kotví v prístave v Kapsali, usporadúva plavby neskoro popoludní (okolo 16. hodiny), keď sa slnko presunie na západ. Slnko vtedy osvetľuje jaskyňu a voda mení farby a nadobúda odtiene od smaragdovo-zelenej až po tyrkysovo-modrú.

Kythira - výletyNa skalnatom povrchu ostrova hniezdia ohrozené druhy sokola. Tu, rovnako ako na ostrove, rastú žlté kvety sempervivum (Helichrysum moeserianum), ktoré sú symbolom ostrova. Aj keď sú suché, stále vyzerajú čerstvé (semper vivum – stále alebo večne živý). Podobne ako naše slamienky. Miestni ich sušia a predávajú v obchodoch so suvenírmi. 

TURISTIKA

Keďže Kythira je prevažne hornatý ostrov pretkaný roklinami a kaňonmi, je ako stvorená na kratšie výlety aj dlhšie túry.

Prejsť sa môžete k starým mlynom, k prameňom Amir Ali, ku kostolu Panagia Orfani a pláži Kalamos, do Paleochory, ku kostolom Agios Georgios a Agios Nikolaos, k majáku Moudari atď.Kythira - výlety

Na stránke https://kytheratrails.gr/ nájdete výborne spracovaný prehľad turistických chodníkov, kde sú popísané jednotlivé trasy výletov, časy aj ich náročnosť. 

Na facebooku nájdete stránku špecialistu na výlety a exkurzie so sprievodcom https://www.facebook.com/pyrgoshouse .

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.