Pláže Platia Ammos, Agia Pelagia, Kythira – 9. deň

Platia Ammos, KythiraPláž Platia Ammos leží na severovýchode Kythiry. Pozrieme sa aj o kúsok nižšie do Agia Pelagie.

Cestou zájdeme do pekárne v Potamose na koláče a praclíky. Čo keby nás na pláži náhodou prepadol hlad?

Pláž Platia Ammos 

Platia Ammos je pomerne dlhá pláž pokrytá pieskom, malými sivastými okruhliakmi a s pozvoľným vstupom do mora, ktoré je priezračné ako krištáľ. Na pláži nechýba ani malé murované WC s vodovodom. Čisté a udržované.

Plážovú pohodu si okrem nás užíva asi šesť ľudí, aj tí sú roztratení ďaleko od seba, takže každý má dopriate súkromie. O jednej popoludní teplota dosahuje 30 °C. Skladáme slnečník a odchádzame do Agia Pelagie. Zájdeme iba na koniec asfaltky po pláž Fyri Ammos. (Mimochodom, pláž rovnakého mena leží na juhovýchode Kythiry. Tá patrí k najkrajším na ostrove.) K ďalším plážam, Kalamitsi, Lorentzo LangadaKaki Langada vedie štrková cesta. K nim sa dostaneme po roku.

Siestujúci pes v Agia Pelagia, KythiraAgia Pelagia

Vrátime sa späť do Agia Pelagie. Mestská pláž je kamienkovo-piesčitá a organizovaná, takže pre nás nezaujímavá. Preto si namiesto plávania sadáme do kaviarni Sempreviva, popíjame čerstvú šťavu z pomarančov a pozorujeme dianie naokolo. Agia Pelagia je na Kythire najväčším turistickým strediskom. Nájdete tu najviac hotelov, štúdií a ďalších ubytovacích zariadení, taverien, kaviarní, minimarketov a obchodov so suvenírmi. Ani my neodoláme a urobíme menší nákup, ktorý sa skladá z tradičných magnetiek a drobnej bižutérie. Pred obchodom si odfotíme siestujúceho psíka a ideme do supermarketu po novú zásobu minerálok.

Most v KatouniVraciame sa okolo kamenného mosta, ktorý stojí pred Potamosom, obklopený eukalyptami. Podobá sa mostu v Katoumi, len je kratší, a teda logicky má menej oblúkov. Takisto pochádza z čias, keď mali ostrov v správe Angličania.

 

Po návrate do Diakofti a krátkej sieste sa vyberieme zaplávať si na našu obľúbenú časť pláže pod tamariškami. Ľudí je tu málo a zakrátko zisťujeme prečo. Kopec nad Diakofti už vrhá na pláž dlhý tieň, takže šanca vyhrievať sa na podvečernom slniečku je nulová. Nuž čo, veď aj zajtra je deň.

Pridaj komentár