Archív kategorií: Kythira 2013
Kláštor Myrtidiotissa, jaskyňa Agia Sofia, Kythira – 11. deň
Kláštor Myrtidiotissa patrí medzi pútavé miesta ostrova. Lákadlom je aj príjemná jaskyňa Agia Sofia na západe ostrova za Mylopotamosom. Na Kythire však existuje ešte jedna jaskyňa rovnakého mena, ktorá sa nachádza na juhu ostrova.
Avlemonas, Agios Nikon a Agia Moni, Kythira – Methoni, 12. deň
Dnes opúšťame ostrov. Hodiny do odchodu trajektu využívame na návštevu Avlemonas a kláštora Agia Moni. Viete, kde majú svoj svätostánok Nikonisti?
Do odchodu trajektu nám zostáva niekoľko hodín. Preto o desiatej vyrážame do Avlemonasu, dediny, v ktorej sa nám pred pár dňami tak veľmi páčilo.
Methoni – vodopády Polilimnio – Pylos, 14. deň
O vodopádoch v rokline Polilimnio sa hovorí ako o gréckom raji. Ich fotografie som našla na Google Earthe a potom vygooglila, že boli sprístupnené pomerne nedávno. Postarala sa o to skupinka miestnych nadšencov. Tí postavili nové mostíky, pridali kovové schodíky, rebríky a orientačné aj informačné tabule. To si predsa nemôžeme nechať ujsť, povedali sme si, a Polilimnio zaradili do svojho itinerára.
Pevnosť v Methoni, stará Mesénia, Finikounta – 15. deň
Pevnosť v Methoni sa nám tak páčila, že sme sa na ňu šli pozrieť ešte raz. Tešíme sa aj na výlet, čaká nás stará Mesénia so zastávkou v Pylose. Navečer trávime príjemné chvíle na pláži Finikounta.
Zobudili sme sa do slnečného rána. Po včerajšom daždi zostali iba kaluže. Dnes plánujeme zájsť do starej Mesénie. Po raňajkách sa najprv vraciame do pevnosti v Methoni. Nie, nič sme si tam nezabudli. Len si chceme ešte raz užiť prechádzku medzi starými múrmi a znova sa prejsť k Bourtzi.
Pokračovať v čítaní
Cez Rio-Antirio okolo lagúny Gialova do Pargy,16. deň
Ráno opúšťame juhozápadný Peloponéz a vydávame sa na cestu domov okolo lagúny Gialova, cez most Rio-Antirio so zastávkou v Parge.
Vstávame o piatej a balíme. Stihneme nabiť všetky možné batérie, zaplatíme za ubytovanie a nasadáme do auta.
Parga – malebná, pestrofarebná, 17. deň
Parga, tu si doprajeme krátky oddych v znamení prechádzok, leňošenia, plávania a dobrého jedla.
Dnes sme si pospali do deviatej. Po raňajkách ideme do mesta. V Parge je v sezóne problém zaparkovať. Parkuje sa všade, kde je kúsok voľného miesta, zákaz-nezákaz. Máme šťastie, práve sa uvoľnilo miesto v chládku nad informačným strediskom.
Parga – Predejane, popis cesty, 18. deň
Posledné raňajky v Grécku. Bye-bye Parga! Čaká nás cesta po diaľnici Egnatia Odos, cez Macedónsko FYROM a časť Srbska.
O 7:36 opúšťame štúdiá. Tachometer ukazuje 3 673 kilometrov a teplomer 19 °C. Slnko ešte nevyšlo. Odchádzame do Green Bakery na raňajky. Dnes nás čaká o niečo dlhšia cesta než včera, preto si kupujeme do zásoby koláč s fetou a olivami a, ako inak, jablkové koláče a sezamové krúžky.
Domov z Predejane do Bratislavy, záver, 19. deň
Naša grécka odysea sa dnes končí. Na trase z Predejane do Bratislavy nás čaká vyše 800 kilometrov.
Je sobotné ráno, záver našej gréckej odysey. Nosíme si veci do auta a kartou platíme za ubytovanie. O 6:11 už štartujeme. Ešte je šero. Teplomer ukazuje 6 °C. Nie div, sme v horách a dokonca máme prvý jesenný deň.
Pokračovať v čítaní