Pláž Papa Nero, pokojná aj búrlivá, Pelion

Papa Nero

Pláž Papa Nero leží na východe polostrova Pelion a južne od strediska Agios Ioannis. Spája ju s ním pekný oblúkový most pre peších. Táto časť strediska v porovnaní s Agios Ioannisom je pokojnejšia. Sú tu zo dve taverny, viacero štúdií a hotelov.

Obchody a pekáreň nájdete v susednom Agios Ioannise. K ubytovaniu na Papa Nero sa dostanete autom po ceste, ktorá vedie povyše mosta pre peších a je slepá. Na konci pláže sú schody vedúce na kopec, odkiaľ sa naskytne pekný pohľad na Papa Nero. Hoci výstup nie je namáhavý, lepšie je absolvovať ho ráno alebo podvečer. My sme šli hore okolo piatej a boli sme veľmi radi, že sme si so sebou vzali vodu. Chodník nadväzuje na cestu, pri ktorej je malá vyhliadka s posedením, Ďalej sa dostanete do susedného Damouchari, kde v roku 2008 natočili niekoľko záberov do filmu Mamma Mia. 

Tunajšiu pláž tvorí piesok s drobnými okruhliakmi a vstup do mora je pozvoľný. Ubytovacie zariadenia poskytujú ležadlá aj slnečníky, samozrejme,  môžete si priniesť vlastné.

Ubytovali sme sa takmer na konci Papa Nero hneď naproti pláže. Hoci bol začiatok septembra, nemali sme problém zohnať slušné štúdio s výhľadom na more. Je skvelé, keď je more pokojné. Keď sa však začne búriť, môže byť  problém pri tom hluku zaspať. Máte pocit, že bývate blízko letiska a v ušiach vám neprestajne znie hukot štartujúcich lietadiel.

Ráno po východe slnka nás navštívila modlivka zelená. Vraj to svedčí o tom, že je tu čisté ovzdušie. A naozaj bolo. Mimochodom, zaujal ju náš notebook. Také niečo asi v živote nevidela, preto sa ho rozhodla dôkladne preskúmať. 

Pláž ožíva predpoludním a navečer, keď sa na nej stretajú rodiny, skupinky mladých,  ba niekedy aj svadobčania, ktorí si odskočili na plážový catering z neďalekej taverny. Taká svadba je zážitok nielen pre samotných svadobčanov, ale aj pre ľudí, ktorí bývajú v bezprostrednej blízkosti. Tí „naši“ svadobčania mali v taverne našťastie skvelého dídžeja. 

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Pelion 2012

nahrávam mapu - chvíľu strpenia prosím....

Pelion 2012 39.409390, 23.169029

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.