Simos, ostrov Elafonisos, KYTHIRA 2014 – 8. deň

Čo máme dnes na programe? Nie veľa, iba sa ponoriť do morských vĺn, nechať sa ovievať morským vánkom a plnými dúškami si vychutnávať pobyt na pláži Simos.

Pláž Simos na Elafonise

Zobúdzame sa do slnečného pondelkového rána. Je sedem hodín a kohúty sa predháňajú v tom, ktorý má silnejší hlas. Leňošíme, čítame, máme čas, netreba sa nikam náhliť.

O deviatej zídeme na raňajky. Máme spoločnosť. Skupinka Poliakov dorazila obytným vozom, ktorý si prenajali na aténskom letisku. Dáme sa do reči. Sú prekvapení, koľko toho vieme o ostrove. Keď im ukazujeme náš itinerár z Kythiry, žasnú. O Kythire dosiaľ nemali ani potuchy. Nuž, nie sú jediní. Možno je to dobre. Teda aspoň pre nás. A keď majiteľka štúdii hrdo vyhlásila, že sme jej stáli zákazníci, uznanlivo pokyvovali hlavami. 

Po raňajkách odchádzame na pláž Simos. Pre nás nielen najkrajšiu na ostrove Elafonisos, ale aj v širokom okolí. More je oveľa pokojnejšie, Vlny sa prevaľujú iba cez nános piesku asi desať metrov od brehu. Labužnícky sa ponárame do príjemne teplej kryštálovo priezračnej morskej vody a ten blažený pocit si ukladáme do pamäti na chladné zimné dni.

DSC_0192_K

Vraciame sa na obed, Vychutnávame ho v pohodlí balkóna: naša obľúbená klasika – grécky šalát s čerstvou zeleninou, fetou a výbornými olivami kalamata. Dezert? Vlastnoručne natrhané tmavofialové figy zo stromu spred štúdií.

Podvečer sa opäť zájdeme vykúpať na Simos, fotíme morské narcisy (Pancratium maritimum – Sea daffodil) a západ slnka. No a večer sedíme na balkóne, počúvame cvrkot cikád. Nasávame pokojnú atmosféru a vône ostrova. Život je krásny!

DSCN5897_FB

Mimochodom, WC doska nedorazila. Môžeme sa však presťahovať do väčšej izby. S vďakou odmietame, jednako sa nám nechce a navyše je tam menší balkón. Dohodneme sa však, že si vezmeme kľúče. Zájdeme tam, keď bude treba. Noví klienti už neprídu, a tak máme k dispozícii dve kúpeľne. My sa máme.

Simos Simos

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.